WhatsApp Sözleşmesi süresi bitti mi, hesaplar silinecek mi? WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi nasıl iptal/kabul edilir?

1 month ago 62

Haberler Yaşam Haberleri WhatsApp Sözleşmesi süresi bitti mi, hesaplar silinecek mi? WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi nasıl iptal/kabul edilir?

Giriş Tarihi: 16.5.2021 06:48

WhatsApp Sözleşmesi süresi bitti mi, hesaplar silinecek mi? WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi nasıl iptal/kabul edilir?

Whatsapp gizlilik sözleşmesi için verilen tarihin sona ermesiyle beraber milyonlarca kullanıcı bu uygulamanın akıbetini merak etmeye başladı. Yapılan açıklamada belirli bir süre sonra uygulanmış yeni gizlilik sözleşmesinin kalıcı hale geleceği ve sözleşmeyi onaylamayanların uygulamalarının da kısıtlanacağı ifade edildi. Öte yandan "WhatsApp Sözleşmesi süresi bitti mi, hesaplar silinecek mi? WhatsApp Sözleşmesi son durum nedir, sözleşme nasıl iptal/kabul edilir?" soruları bu noktada gündeme taşındı. Akıllı telefonlarda anlık mesajlaşma, arama ve haberleşme uygulaması bilindiği üzere bu sözleşme ile büyük tepki toplamıştı.

15 MAYIS'TAN SONRA SÖZLEŞMEYİ KABUL ETMEYEN KULLANICILARA NE OLACAK?

Kısıtlama konusunu biraz daha açacak olursak, sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar sohbet listesine erişemeyecek. Fakat gelen mesajlara yanıt verebilecek ve cevapsız çağrılara da geri dönüş yapabilecek. Yani gelen mesajlar, görüntülü veya normal aramalar cevaplanacak. Ancak bu durum bir süre için geçerli. Birkaç hafta sonra bu sınırlandırılmış işlevler de kapatılacak.

WHATSAPP'TAN SÖZLEŞME AÇIKLAMASI GELDİ!

WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesi konusunda geri adım attı. Daha önce 15 Mayıs'a kadar sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların hesabının silineceğini açıklayan WhatsApp bu uygulamadan vazgeçti.

Sosyal medya şirketi Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcıların yoğun tepkisini alan son güncellemesine ilişkin Twitter üzerinden paylaşım yaptı.

Söz konusu paylaşımda, "Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz. Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz. Evet, istediğiniz zaman kabul edebilirsiniz" ifadeleri kullanıldı.

Gizlilik politikası ve hizmet şartlarında değişikliğe gideceğini açıklamasının ardından büyüyen tepki nedeniyle WhatsApp, 8 Şubat'ta yürürlüğe sokmayı planlandığı uygulamayı, 15 Mayıs'a ertelemek ve kullanıcılara yaptıkları değişiklikleri açıklamak için bir hasar sınırlama kampanyası yürütmek zorunda kalmıştı.

WhatsApp, Türkiye'de de çok sayıda kullanıcısını, başta BiP olmak üzere diğer mesajlaşma uygulamalarına kaptırmıştı.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi nasıl kabul edilir, kabul edilmezse ne olur? WhatsApp sözleşmesi nedir, son gün ne zaman?

WHATSAPP'I KULLANMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

WhatsApp en başta sözleşmeyi kabul etmeyen kişilerin hesabının silineceğini açıklamıştı, ancak gelen tepkilerden sonra bu kararını değiştirdi. Yeni açıklamada WhatsApp hesaplarının silinmeyeceği belirtiliyor. Şirket diğer yandan sözleşmeyi kabul etmeyenlerin sınırlı kullanıma sahip olacağını ve daha sonra bu sınırlı kullanımında kapatılacağını söylüyor.

Tüm Makaleyi Okuyun