Bugün marketler açık mı, saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? İşte hafta sonu A101, BİM, ŞOK, Migros, File market ve bakkal çalışma saatleri (16-17 Nisan 2021)

4 weeks ago 31

Haberler Yaşam Haberleri Bugün marketler açık mı, saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? İşte hafta sonu A101, BİM, ŞOK, Migros, File market ve bakkal çalışma saatleri (16-17 Nisan 2021)

Giriş Tarihi: 16.4.2021 23:53

Bugün marketler açık mı, saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? İşte hafta sonu A101, BİM, ŞOK, Migros, File market ve bakkal çalışma saatleri 16-17 Nisan 2021

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında market çalışma saatleri binlerce kişinin gündemindeki yerini aldı. Çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak isteyen binlerce kişi bu noktada araştırmalarına başladı. Sabah saatlerinden itibaren "Bugün marketler açık mı, saat kaçta açılıyor ve kapanıyor?" soruları yanıt arıyor. İçişleri Bakanlığı yayımladığı genelge ile tüm bu soruların yanıtını verdi. Buna göre; Marketler açık mı? İşte A101, BİM, ŞOK, Migros, File, Carrefour market ve bakkal çalışma saatleri…

MARKETLER SAAT KAÇTA AÇILIYOR VE KAPANIYOR?

Kısmi kapanma genelgesinde yer alan ifadelere göre sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçi gibi işletmeler belirlenen saat aralıklarında hizmet verebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bu işletmelerden alışverişlerini gerçekleştirebilecek.

İşte market çalışma saatleri;

marketler saat kaçta açılıyor ve kapanıyor, Market çalışma saatleri değişti mi? İşte A101, BİM, Migros, ŞOK bakkal ve market çalışma saatleri 2021!

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilecek.).


65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebilecek.

Tüm Makaleyi Okuyun