Maduro'dan kripto para açıklaması

Maduro'dan kripto para açıklaması
: NTV - Teknoloji Haber Tarihi: Kasım 13, 2018 Görünüm: 93

Maduro'dan kripto para açıklaması

DHA

Venezuela'nın resmi kripto para birimi Petro’nun bu yıl içinde satın alınması durumunda, herhangi bir başka para birimine ya da başka kripto para birime çevrilebileceğini duyurdu.

  • Petro için henüz bir kripto para birimi cüzdanı oluşturulmadığı için alıcılara bir sertifika veriliyor.

    Venezuela İletişim ve Bilgi Bakanlığı (Minci), Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun, bir önceki hafta gerçekleştirdiği Kripto Varlıklarlar İlgili Faaliyetlerin Denetimi (Sucancrip) ziyaretinde bir Petro tasarruf planına imza attığını açıkladı.

  • Yerel basına göre, Maduro, 31 Aralık tarihine kadar Petro satın alanların, ellerindeki kripto para birimini isterlerse uluslarası bir para birimine isterlerse de başka bir kripto para birimine çevirebileceklerini söyledi.

  • Minci duyurusunda, 31 Aralık tarihinden sonra Petro’nun internet üzerinde yapılan alışverişlerde kullanılabileceği belirtildi.

  • Venezuela Ekonomi Bakanı ve eski Başkan Yardımcısı Tarek El Aissami, imzalanan tasarruf planına göre, Petro 90, 180 ya da 270 gün sonra iade edilebileceğini söyledi.

  • Cumhurbaşkanı Maduro da, “Bu süre içinde Petro’nun bir işe yarayıp yaramadığını da görmüş oluruz” dedi.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız NTV - Teknoloji
  İletişim
  newsGO.net
Mail: bilgi@newsgo.net
Her Gün: 9:30 - 19:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Harita İçin Tıklayınız
  newsGO.net Hakkında

NewsGO.Net'te yayınlanan haberler, Türk yazılı basınında yer alan haberlerdir. Yayıncı kuruluş ve-veya haberde yer alan kişi(ler) istediği takdirde haber silinebilir. NewsGO.Net'te yayınlanan haberlerden, haberin "çekildiği" (RSS) kuruluş sorumludur. NewsGO.Net'de yayınlanan haberlerin kaynağı ilgili haberin altında yer almaktadır.