Volkswagen yine erteledi

Volkswagen yine erteledi
: Yeni Asya - Ekonomi Posted On: Aralık 14, 2019 Görünüm: 105

Volkswagen yine erteledi

14 Aralık 2019, Cumartesi 21:53

Almanya’nın en önemli otomobil dergisi “Automobilwoche”, Volkswagen’ın Türkiye’de yeni fabrika kurma kararını bir kez daha ertelediğini bildirdi.

VOA Türkçe’deki habere göre Wolkswagen’in Wolfsburg’daki merkezindeki kaynaklardan, Türkiye’ye yönelik yatırım kararının kesinleşmesinin “en erken 2020’nin ilk çeyreğinin ortalarından itibaren olabileceği” şeklinde bilgi alınırken, “Automobilwoche” şirketin yeni fabrikasının yeriyle ilgili nihaî kararı önümüzdeki Şubat ayında almayı planladığını öne sürdü. Türk basınında son günlerde çıkan bazı haberlerde, Volkswagen yetkililerinin resmî açıklamayı 2019 sona ermeden yapmayı planladıkları öne sürülmüştü. Geçen Eylül ayında, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna askerî harekâtı sebebiyle kurulacak yeni fabrikayla ilgili kararını erteleyen Volkswagen, bu kararı “şartların kestirilememesi ve imaj kaybı” sebepleriyle gerekçelendirdi. Ancak şirket yetkilileri yatırım planının sadece askıya alındığını ve birkaç kez yeni yer arayışında olmadıklarını da açıkladı.

Okunma Sayısı: 825

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

İlginizi çekebilir

Bu Oku Yeni Asya - Ekonomi
Kültür - Sanat

  Bize Ulaşın
  NewsGO.Net
Mail : bilgi@newsGO.NET
Çalışma Saatleri : 09:30 - 20:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Show site haritası
  NewsGO.Net Nedir

Newsgo.Net, Türk yazılı basınında yer alan haberleri yayınlamaktadır. Bu haberler, ilgili sitelerin RSS linkleri ile Newsgo.Net'te gösterilir. NewsGo.Net'te yer alan haberlerden, haberin çekildiği site sorumludur. NewsGo.Net herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Haberlerde adı geçen, kişi veya şirketler; NewsGO.Net'e mail atarak ilgili haberin silinmesini talep edebilirler.