Tugay Kerimoğlu: ''Ben Galatasaray'dayken...''

Tugay Kerimoğlu: ''Ben Galatasaray'dayken...''
: Hürriyet - Spor Posted On: Aralık 14, 2019 Görünüm: 112

Tugay Kerimoğlu: ''Ben Galatasaray'dayken...''

Tugay Kerimoğlu, beIN Sports ekranlarında Galatasaray'ın 2-2'lik Ankaragücü beraberliğini yorumladı ve oyuncuların sorumluluk almadığını belirtti.

Profesyonel oyuncu grubunun kaybedilen puanda sorumlu olduğunu kaydeden Kerimoğlu, "Bu tarz oyunların açılımı, oyun disiplinidir. 1-0 da öne geçsen, 5-0 da öne geçsen futbolun acıma duygusu yoktur. İster 10 kişi kal, ister 11 kişi ol. 2-0'lık oyunu kontrol edemiyorsanız ve disiplinden de uzaktaysanız, kusura bakmayın ama karşınızda altyapı oyuncuları yok. Orada bile ciddi oynamak zorundasınız. Biz böyle öğrendik Galatasaray'da. Yabancı sistemi üzerinden de yorumlamak biraz saçma ama bazı yabancıların da çok fazla katkı sağladığını sanmıyorum. Profesyoneller ama profesyonellik 2-0'da sahneye çıkmaktır, korumaktır, oyunu öldürmektir, topa sahip olmaktır. 2-1 olduğundaki heyecan ile 2-0'daki farklıdır. Mühim olan karakter, kalite ve bağlılık. Bunlar varsa başarıyı elde edersiniz" dedi.

''BAZI OYUNCULAR RUHUYLA SAHADA OLACAK''

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin de benzer süreçlerden geçtiğini söyleyen yorumcu, "Dönelim Beşiktaş'a, dönelim Fenerbahçe'ye. Hepsi geçmedi mi bu sıkıntılı süreçten? Sabır mekanizması doğru işlediği için, doğrular bulunduğu zaman başarı kaçınılmaz oluyor. Ligin sonuncusu Ankaragücü'ne karşı 2-0'dan 2-2'ye getirmek kötü, bazı oyuncular da ruhuyla sahada olacak. Bu olmadığı zaman bu sonuç da kaçınılmaz oluyor" ifadelerini kullandı.

Canlı Bahis kaybına %10'a varan iade sadece Misli.com'da, katılmak için buraya tıklayın!

Bu Oku Hürriyet - Spor
Kültür - Sanat

  Bize Ulaşın
  NewsGO.Net
Mail : bilgi@newsGO.NET
Çalışma Saatleri : 09:30 - 20:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Show site haritası
  NewsGO.Net Nedir

Newsgo.Net, Türk yazılı basınında yer alan haberleri yayınlamaktadır. Bu haberler, ilgili sitelerin RSS linkleri ile Newsgo.Net'te gösterilir. NewsGo.Net'te yer alan haberlerden, haberin çekildiği site sorumludur. NewsGo.Net herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Haberlerde adı geçen, kişi veya şirketler; NewsGO.Net'e mail atarak ilgili haberin silinmesini talep edebilirler.