Otonom araçlar 2019'da yollarda olacak!

Otonom araçlar 2019'da yollarda olacak!
: Sabah - Teknoloji Haber Tarihi: Kasım 09, 2018 Görünüm: 210

Otonom araçlar 2019'da yollarda olacak!

SlashGear'ın haberine göre gelecek yıl Kaliforniya, San Jose'de taksiler faaliyete geçecek. Araçlar insan etkileşimi olmadan kendi kendilerine gidebilecekler, otonom seviyesinin 4/5 olduğu belirtiliyor.

, dört kapılı özel S-Class sedanları kullanacak. Araçların üretim versiyonunda hız sabitleyici ve şerit tutma desteği gibi özellikler yer alacak. Sürüş pilotu ise daha fazla teknoloji ile donatılmış olacak.

TARAYICILARLA DONATILACAK

Bu arada otonom araçlarda çevrenin 360 derecelik görüntüsünü veren en az dört yeni tarayıcı bulunacak. Tamponlara da daha fazla LIDAR ve kamera monte edilecek. , bahsettiğimiz S-Class otomobilleri kendi kendine gidebilen bir araca dönüştürmek için sensörler ve kontrol ünitelerini sağlıyor.

Verilen bilgilere göre otonom araçlar San Carlos ve Stevens Creek koridorunda bulunan "seçilmiş bir kullanıcı topluluğuna" sunulacak.

Daimler otonom taksi servisini adlandırmadı. Araçlarda güvenlik için bir sürücünün olup olmayacağı veya aracın uzaktan izlenip izlenmeyeceği ise belirsiz. Bununla birlikte otonom taksiler, bir uygulamayla çağrıldığı yere gidecek ve ardından müşterileri programlanan hedeflerine otomatik olarak götürecek. Testin 2019'un ikinci yarısında başlaması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU

Haberin Devamı İçin Tıklayınız Sabah - Teknoloji
  İletişim
  newsGO.net
Mail: bilgi@newsgo.net
Her Gün: 9:30 - 19:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Harita İçin Tıklayınız
  newsGO.net Hakkında

NewsGO.Net'te yayınlanan haberler, Türk yazılı basınında yer alan haberlerdir. Yayıncı kuruluş ve-veya haberde yer alan kişi(ler) istediği takdirde haber silinebilir. NewsGO.Net'te yayınlanan haberlerden, haberin "çekildiği" (RSS) kuruluş sorumludur. NewsGO.Net'de yayınlanan haberlerin kaynağı ilgili haberin altında yer almaktadır.