Rus dijital parası ‘stablecoin’ Ruble’ye eşdeğer olacak!

Rus dijital parası ‘stablecoin’ Ruble’ye eşdeğer olacak!
: Sabah - Teknoloji Haber Tarihi: Kasım 09, 2018 Görünüm: 156

Rus dijital parası ‘stablecoin’ Ruble’ye eşdeğer olacak!

Rus Haber Ajansı Novosti'nin aktardığı haberde, Aksakov, 'nin 'daki birimini düzenleyen yasaların kanunlaştırılmasından sonra sadece şifrelenmiş olarak aynı '' olabileceğini kaydetti.

Aksakov, bu parayı 'de sabitlenmiş malları satın almak için de kullanılabileceğini ekledi.

KRİPTO PARA PİYASA HACMİ UÇTU

Cointelegraph gazetesinin aktardığına göre geçen hafta yapılan basın toplantısında Aksakov'un, hükümetin Rus Rublesi ile ilgili devlet destekli kripto para birimini başlatacağı iddia edilmişti.

Diğer yandan Rusya, kripto para birimleri ile ilgili yeni bir düzenlemeye gitme kararı almıştı. Geçtiğimiz ekim ayında Rusya, kripto para ve Blockchain yönetmeliğiyle ilgili hazırladığı yasa tasarısıyla, özel şirketlerin ve tüzel kişilerin hisselerini 'Blockchain' yoluyla depolamasına olanak verecek.

BUGÜN NELER OLDU

Haberin Devamı İçin Tıklayınız Sabah - Teknoloji
  İletişim
  newsGO.net
Mail: bilgi@newsgo.net
Her Gün: 9:30 - 19:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Harita İçin Tıklayınız
  newsGO.net Hakkında

NewsGO.Net'te yayınlanan haberler, Türk yazılı basınında yer alan haberlerdir. Yayıncı kuruluş ve-veya haberde yer alan kişi(ler) istediği takdirde haber silinebilir. NewsGO.Net'te yayınlanan haberlerden, haberin "çekildiği" (RSS) kuruluş sorumludur. NewsGO.Net'de yayınlanan haberlerin kaynağı ilgili haberin altında yer almaktadır.