Saç ekimi hakkında bilmeniz gerekenler

Saç ekimi hakkında bilmeniz gerekenler
: Sabah - Sağlık Haber Tarihi: Kasım 09, 2018 Görünüm: 81

Saç ekimi hakkında bilmeniz gerekenler

SAÇ EKİMİ İÇİN EN UYGUN YAŞ NEDİR?
Fırçanızdaki kümelerini bulmak paniğe kapılmanıza ve hemen arkasından nasıl çıkarılacağına veya ne nasıl bakılacağını araştırmaya başlayabilirsiniz. İnsanların 20'li yaşlarında saçlarını kaybetmeye başlaması oldukça yaygındır, ancak hemen panik olmak için bir sebep yoktur. Saç dökülmesinin ilk belirtilerinin keşfetmek üzüntü verici olabilir ve başınızın üst kısmındaki kel noktaların giderek daha da fazla açıldığını görebilirsiniz. Çoğu saç dökülmesi genetiktir, bu nedenle aile geçmişinize bir göz attığınızda, kafanızın hayatınızın ileri döneminde nasıl görüneceğini tahmin edebilirsiniz.
20'li ve 30'lu yaşlarda saç dökülmesi sorunu yaşayanların saç ekimi yaptırmak istemeleri doğaldır. Kimse saç dökülmesi sorunu yaşamak istemese de geç yaşlarda ortaya çıktığı zaman biraz daha fazla travmatik olabiliyor. Saç ekimi için ideal yaş 30'lar olarak kabul edilir. 30 yaşına geldiğinde, ya da seyrelme paterni ortaya çıktıysa saç ekimi operasyonu kararı alınabilir.

SAÇ NAKLİ SÜRECİ
Cerrahlar genellikle saçları başınızın arkasından alırlar ve sonra bunları kelleşen bir alana stratejik olarak yerleştirirler. Ekilecek saç köklerinin başınızın arkasından alınmasının nedeni saçların kellik yaratan hormonlara karşı daha dirençli olması ve saçlar yeni ekilen yerinde zaman geçtikçe doğal olarak büyümeye devam etmesidir.

ERKEN SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN ÇÖZÜMLER
Saç dökülmesi sorunu yaşayanların öncelikle bir dermatoloğa giderek dökülmenin sebebinin tespit edilip tedavi edilmesi gerekir. Saç dökülmesini durdurmak veya yavaşlatmak için hem erkekler hem de kadınlar için mevcut olan birçok tıbbi tedavilerden seçeneği vardır. Önce dermatolog kontrolünde saç dökülmesi tedavisinin uygulanması gerekir.

SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP DESTEĞİ
Saç dökülmesi sorununda, Platelet Zengin Plazma (PRP) tedavisi de uygulanır. PRP tedavisinde trombositler vücudunuzdan çıkarılır ve saç büyümesini teşvik etmek için sorunlu bölgeye enjekte edilir. Bu, cerrahi saç nakli yapamayan veya istemeyenler için uygun canlandırıcı bir tedavi seçeneğidir. Sadece saç dökülmesinde değil saçı canlandırmak için de uygulanabilir.
Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ve saç ekimi yaptırmak istiyorsanız bir saç ekim uzmanından sizin durumunuza özel daha ayrıntılı bilgi almalısınız.

BUGÜN NELER OLDU

Haberin Devamı İçin Tıklayınız Sabah - Sağlık
  İletişim
  newsGO.net
Mail: bilgi@newsgo.net
Her Gün: 9:30 - 19:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Harita İçin Tıklayınız
  newsGO.net Hakkında

NewsGO.Net'te yayınlanan haberler, Türk yazılı basınında yer alan haberlerdir. Yayıncı kuruluş ve-veya haberde yer alan kişi(ler) istediği takdirde haber silinebilir. NewsGO.Net'te yayınlanan haberlerden, haberin "çekildiği" (RSS) kuruluş sorumludur. NewsGO.Net'de yayınlanan haberlerin kaynağı ilgili haberin altında yer almaktadır.