Islık sesi çıkaran çocuğun akciğerinden düdük çıktı

Islık sesi çıkaran çocuğun akciğerinden düdük çıktı
: Cumhuriyet - Dünya Posted On: Ağustos 10, 2018 Görünüm: 25

Islık sesi çıkaran çocuğun akciğerinden düdük çıktı

[Haber görseli]

Artı Gerçek’in tıp dergisi New England Journal of Medicine’dan aktardığına göre, 4 yaşındaki bir çocuk öksürürken boğazından ince ve ıslık gibi bir ses çıkması üzerine doktora götürüldü.

Sol ciğerinde şişlik tespit edildi

Durumdan şüphelenen ve endişelenen aile, doktora götürdüğünde ise şaşkınlık yaşadı. Çocuğun röntgeni çekilirken, doktorlar durumu inceledi ve sol ciğerde bir şişlik olduğunu fark etti. İncelemeyi detaylandıran yetkililer çocuğun bronşunda bir düdük bulunduğunu tespit etti.

Yetkililer uyardı

Düdük çocuğun bronşundan zorlu bir ameliyatla çıkarıldı. Yetkililer, bu yaşlardaki çocukların yanlışlıkla tehlikeli eşyalar yutabileceğini ve çok dikkat edilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Dergideki araştırmada çocuğun sağlık durumunun düzeldiği ve ciğerlerindeki şişliğin ortadan kalktığı duyuruldu. 

Bu Oku Cumhuriyet - Dünya
  İletişim
  NewsGO.net

Mail : bilgi@newsgo.net
Her gün : 9:30 - 21:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Show site haritası
  NewsGO.Net Hakkında

NewsGO.Net'te yayınlanan haberler, Türk medyasında yer alan haberlerdir. Yayıncı kuruluş ve-veya haberde yer alan kişi(ler) istediği takdirde haber silinebilir. NewsGO.Net'te yayınlanan haberlerden, haberin "çekildiği" (RSS) kuruluş sorumludur. NewsGO.Net'de yayınlanan haberlerin kaynağı ilgili haberin devamında yer almaktadır.