İşte karşınızda Samsung'un ekranı katlanabilen telefonu!

İşte karşınızda Samsung'un ekranı katlanabilen telefonu!
: Sabah - Teknoloji Haber Tarihi: Kasım 08, 2018 Görünüm: 145

İşte karşınızda Samsung'un ekranı katlanabilen telefonu!

Firma ekranın nasıl yapıldığının detaylarına değindi ve yeni bir koruyucu katman geliştirdiğini söyledi. Cihaz üretime hazır olduğunda ekran çok ince, sağlam ve esnek olacak. Sahnede gösterilen prototip ise biraz kalındı ve ekranı pek parlak değildi, bunun için sahnenin ışıkları karartıldı. Katlandığında normal bir telefon gibi görünen cihazın kapağı, ve saat gibi bilgileri göstermek için kullanılabiliyor.

ÜÇ UYGULAMAYI AYNI ANDA ÇALIŞTIRMAK MÜMKÜN

Cihazı bir kitap gibi açtığınızda 7,3 inç'lik, küçük bir tablet elde ediyorsunuz. 'a göre Multi Active Window işlevi sayesinde üç uygulamayı aynı anda çalıştırmanız mümkün.

GOOGLE FARKLI ÜRETİCİLERLE BİRLİKTE ÇALIŞIYOR

Ayrıca , 'i katlanabilen ekranlara uygun hale getirmek için Samsung da dahil olmak üzere birkaç üreticiyle birlikte çalıştığını söyledi. Firma, Samsung'un katlanabilen telefonunu 2019 içerisinde piyasaya sürmek istediğini de belirtti.

Google'ın katlanabilen ekran desteği için erken işe koyulması, Android'i parçalanma sorununa karşı korumaya yönelik bir hamle. Ekran bölme, resim içinde resim gibi işlevlerin Android'den önce Samsung gibi üreticiler tarafından sunulduğunu biliyoruz. Bu sayede işlevleri çok daha önce kullanmaya başlasak da, geliştiricilerin cihaza özel kod yazmak zorunda kalması, iş miktarını artırıyor veya işlevlerden vazgeçilmesini zorunlu kılıyordu. (Hürriyet)

BUGÜN NELER OLDU

Haberin Devamı İçin Tıklayınız Sabah - Teknoloji
  İletişim
  newsGO.net
Mail: bilgi@newsgo.net
Her Gün: 9:30 - 19:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Harita İçin Tıklayınız
  newsGO.net Hakkında

NewsGO.Net'te yayınlanan haberler, Türk yazılı basınında yer alan haberlerdir. Yayıncı kuruluş ve-veya haberde yer alan kişi(ler) istediği takdirde haber silinebilir. NewsGO.Net'te yayınlanan haberlerden, haberin "çekildiği" (RSS) kuruluş sorumludur. NewsGO.Net'de yayınlanan haberlerin kaynağı ilgili haberin altında yer almaktadır.