İmzalar atıldı! Bundan sonra milli altyapıya sahip olacak...

İmzalar atıldı! Bundan sonra milli altyapıya sahip olacak...
: Sabah - Teknoloji Haber Tarihi: Kasım 07, 2018 Görünüm: 148

İmzalar atıldı! Bundan sonra milli altyapıya sahip olacak...

Başkanlığı'nda gerçekleştirilen protokol imza törenine Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, DMO Genel Müdür Vekili Mücahit Civriz ile her iki kurumun temsilcileri katıldı.

İmzalanan protokolle, Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde kurulan Türkiye Kümelenmesi'nde yer alan firmaların kamu kurumlarıyla buluşturulması ve firmaların ürünlerinin DMO Tekno Kataloğu'nda yer alması sağlanacak.

Protokol kapsamında ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılan siber güvenlik yazılımları ve bilişim teknolojilerinin yerli ve milli bir altyapıya sahip olabilmesi ve kamu alımlarında yerli ve milli ürün tercih edilmesi için yeni stratejiler geliştirilmesi amaçlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU

Haberin Devamı İçin Tıklayınız Sabah - Teknoloji
  İletişim
  newsGO.net
Mail: bilgi@newsgo.net
Her Gün: 9:30 - 19:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Harita İçin Tıklayınız
  newsGO.net Hakkında

NewsGO.Net'te yayınlanan haberler, Türk yazılı basınında yer alan haberlerdir. Yayıncı kuruluş ve-veya haberde yer alan kişi(ler) istediği takdirde haber silinebilir. NewsGO.Net'te yayınlanan haberlerden, haberin "çekildiği" (RSS) kuruluş sorumludur. NewsGO.Net'de yayınlanan haberlerin kaynağı ilgili haberin altında yer almaktadır.