GG Ne Demek? Oyunlarda GG Neden Kullanılır

GG Ne Demek? Oyunlarda GG Neden Kullanılır
: Hürriyet - Teknoloji Posted On: Aralık 07, 2019 Görünüm: 44

GG Ne Demek? Oyunlarda GG Neden Kullanılır

Gamer isminin verildiği oyun tutkunları, bu konuda oldukça ciddi olmakla beraber çevrim içi oyunlar ile beraber yaşamlarını sürdürmektedirler. Bu durumdan para kazanan pek çok oyun tutkunu bulunmaktadır. Oldukça fazla popülerlik kazanan bu durumun, farklı terimleri de bulunuyor. Pek çok oyun tutkunlarının kullandığı terim olan GG'nin anlamını merak eden birçok kişi bulunmaktadır.

GG'nin Kelime Manası Nedir?

Good Game şeklinde açılımı olan ve Türkçe ile iyi oyun- güzel oyun anlamına gelen GG kısaltması oyunlarda çokça kullanılmaktadır. Kelime anlamı, tam şekilde budur. Çevrim içi oyunlar içerisinde chat kısımlarında bunun sıklıkla görüleceği de bilinmelidir. Oyun tutkunlarının kendi yaratmış oldukları çok sayıda terimler bulunmaktadır. Bu terimlerden birisi de GG olarak açıklanabilir.

Bu Oku Hürriyet - Teknoloji
Kültür - Sanat

  Bize Ulaşın
  NewsGO.Net
Mail : bilgi@newsGO.NET
Çalışma Saatleri : 09:30 - 20:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Show site haritası
  NewsGO.Net Nedir

Newsgo.Net, Türk yazılı basınında yer alan haberleri yayınlamaktadır. Bu haberler, ilgili sitelerin RSS linkleri ile Newsgo.Net'te gösterilir. NewsGo.Net'te yer alan haberlerden, haberin çekildiği site sorumludur. NewsGo.Net herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Haberlerde adı geçen, kişi veya şirketler; NewsGO.Net'e mail atarak ilgili haberin silinmesini talep edebilirler.