Bolton: Trump hala çüncü bir zirve olasılığını bekliyor

Bolton: Trump hala çüncü bir zirve olasılığını bekliyor
: Dünya - Cumhuriyet Haber Tarihi: Nisan 28, 2019 Görünüm: 213

Bolton: Trump hala çüncü bir zirve olasılığını bekliyor

[Haber görseli]Fox News televizyonuna konuşan Bolton, ABD’nin Rusya, Çin, Güney Kore ve Japonya ile Kuzey Kore konusundaki istişarelere devam ettiğini kaydetti.

Bolton, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile ‘üçüncü bir zirve olasılığını hala beklediğini’ belirtti.

'6 TARAFLI MÜZAKERELER BAŞARISIZ OLDU'

Kuzey Kore ile ilgili 6 taraflı müzakerelere yeniden başlama olasılığı olup olmadığı yönündeki soruyu yanıtlayan Bolton, bu formatın ‘geçmişte başarısız olduğunu’, fakat bunun ABD’nin diğer ülkelerle istişarelerde bulunmadığı anlamına gelmediğini ifade etti ve geçenlerde Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile yapılan görüşmeyi örnek gösterdi.

“Çin, Rusya, Güney Kore ile istişarelere devam ediyoruz. Onlar müzakerelerin dışında değil” diyen Bolton, ancak Pyongyang’ın ABD ile görüşmeleri ‘bire bir’ yapmayı tercih ettiğini ileri sürdü.

Bu Oku Dünya - Cumhuriyet
 
Dünya
 
Eğitim
 
Ekonomi
 
Güncel
 
Kültür - Sanat
 
Magazin
 
Sağlık
 
Spor
 
Teknoloji
  İletişim
 Newsgo.NET

Mail : bilgi@newsgo.NET
Çalışma Saatleri: 8:30 - 17:30
  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Site Haritası Göster
  Newsgo.NET Hakkında

Newsgo.Net'de gösterilen haberler Türk Medyasında yer alan haberlerdir. Haberlerin tüm hakkı RSS kaynaklarından çekilen yayıncı kuruluşa aittir. Newsgo.Net'de yer alan fotoğraflar da haberin RSS ile çekildiği kaynakta yer alır. Newsgo.Net'de yer alan haberler yayıncı kuruluş tarafından istenildiğinde yayından kaldırılır. Haberlerde şahsınızı ilgilendiren bir konu olursa mahkeme kararıyla ilgili haberin silinmesini isteyebilirsiniz. Newsgo.Net sade tasarımı ile haber okumanızı kolaylaştırır.