Sri Lanka, Paskalya saldırılarının ardından yüzü örten tüm kıyafetleri yasakladı

Sri Lanka, Paskalya saldırılarının ardından yüzü örten tüm kıyafetleri yasakladı
: Dünya - Cumhuriyet Haber Tarihi: Nisan 28, 2019 Görünüm: 285

Sri Lanka, Paskalya saldırılarının ardından yüzü örten tüm kıyafetleri yasakladı

Geçtiğimiz Pazar günü Paskalya ayini sırasında düzenlenen ve 253 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıların ardından Sri Lanka Devlet Başkanı Maithripala Sirisena, olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yapılan düzenlemelerle yüzü kapatan tüm kıyafetlerin yasaklandığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, yasak yarından (Pazartesi) itibaren yürürlüğe girecek.

SRİ LANKA'DAKİ SALDIRILAR

Sri Lanka'da Pazar günü Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayinlerinin yapıldığı Kochchikade kentindeki St. Anthony's, Katana'daki St.Sebastian ve Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile Colombo'daki Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar düzenlenmişti. Saldırıların ardından Colombo'nun banliyöleri Dehiwala'da ve Dematogoda’da patlamalar yaşanmıştı. IŞİD'in üstlendiği saldırılarda 253 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Bu Oku Dünya - Cumhuriyet
 
Dünya
 
Eğitim
 
Ekonomi
 
Güncel
 
Kültür - Sanat
 
Magazin
 
Sağlık
 
Spor
 
Teknoloji
  İletişim
 Newsgo.NET

Mail : bilgi@newsgo.NET
Çalışma Saatleri: 8:30 - 17:30
  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Site Haritası Göster
  Newsgo.NET Hakkında

Newsgo.Net'de gösterilen haberler Türk Medyasında yer alan haberlerdir. Haberlerin tüm hakkı RSS kaynaklarından çekilen yayıncı kuruluşa aittir. Newsgo.Net'de yer alan fotoğraflar da haberin RSS ile çekildiği kaynakta yer alır. Newsgo.Net'de yer alan haberler yayıncı kuruluş tarafından istenildiğinde yayından kaldırılır. Haberlerde şahsınızı ilgilendiren bir konu olursa mahkeme kararıyla ilgili haberin silinmesini isteyebilirsiniz. Newsgo.Net sade tasarımı ile haber okumanızı kolaylaştırır.