Okulda değil oy peşindeler

Okulda değil oy peşindeler
: Eğitim - Cumhuriyet Haber Tarihi: Mart 13, 2019 Görünüm: 277

Okulda değil oy peşindeler

[Haber görseli]

Durumdan rahatsız olan eğitimciler, “Bu kişiler memura siyaset yasağını en iyi bilen kişilerdir. Binlerce öğretmen uydurma bahanelerle siyaset yaptı diye ihraç edildi. Bu durum farklı bir durum mudur? Bu kişilerin seçimlerde sandık kurullarında görev alıp almadıkları, görev almışlarsa nasıl tarafsız olacakları merak konusu” dedi.

Hatay’ın Arsuz ilçesinde bulunan bazı okulların müdürleri memurların siyaset yasağı olmasına rağmen AKP’nin seçim gezilerine eşlik ediyor. Okul müdürlerinin meslek etiğine uygun davranmadıklarını savunan öğretmenler durumdan rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Bu duruma şahitlik eden ve ismini vermek istemeyen bir öğretmen Arsuz ilçesinde yapılan seçim çalışmalarına, mahalle gezilerine Eğitim Bir Sen ilçe başkanı ve bazı okul müdürlerinin katıldığını belirterek, “Olay mesai saatleri içinde oluyor. H.Ö., H.P. , C.M., A.Ş. katılıyor. H.Ö. Eğitim Bir Sen ilçe başkanı. Aynı zamanda okul müdürü. Diğerleri de yönetimde ve hepsi değişik okullarda müdür. Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, Arsuz Belediyesi başkan adayı Necim Bozkurt ve milletvekili Abdülkadir Özel’in köy gezilerine eşlik ediyorlar. Şu an Eğitim Bir Sen ilçe başkanının iki hafta izin veya rapor aldığı söyleniyor. Büyük ihtimal seçim çalışmaları için almıştır. AKP Arsuz İlçe Teşkilatı, Arsuz Belediye Başkan adayı Necim Bozkurt’un ve milletvekili Abdülkadir Özel’in facebook sayfalarında fotoğrafları var” diye konuştu.

Bu Oku Eğitim - Cumhuriyet
 
Dünya
 
Eğitim
 
Ekonomi
 
Güncel
 
Kültür - Sanat
 
Magazin
 
Sağlık
 
Spor
 
Teknoloji
  İletişim
 Newsgo.NET

Mail : bilgi@newsgo.NET
Çalışma Saatleri: 8:30 - 17:30
  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Site Haritası Göster
  Newsgo.NET Hakkında

Newsgo.Net'de gösterilen haberler Türk Medyasında yer alan haberlerdir. Haberlerin tüm hakkı RSS kaynaklarından çekilen yayıncı kuruluşa aittir. Newsgo.Net'de yer alan fotoğraflar da haberin RSS ile çekildiği kaynakta yer alır. Newsgo.Net'de yer alan haberler yayıncı kuruluş tarafından istenildiğinde yayından kaldırılır. Haberlerde şahsınızı ilgilendiren bir konu olursa mahkeme kararıyla ilgili haberin silinmesini isteyebilirsiniz. Newsgo.Net sade tasarımı ile haber okumanızı kolaylaştırır.