'Füsun Üstel’e verilen ceza ifade özgürlüğü açısından kabul edilemez'

'Füsun Üstel’e verilen ceza ifade özgürlüğü açısından kabul edilemez'
: Eğitim - Cumhuriyet Haber Tarihi: Mart 14, 2019 Görünüm: 303

'Füsun Üstel’e verilen ceza ifade özgürlüğü açısından kabul edilemez'

İstinaf Mahkemesi barış imzacısı akademiyenlerden Füsun Üstel'e verilen 1 yıl 3 ay hapis cezasını onadı. Bu ceza, akademisyen yargılamalarında ilk onanan karar oldu.
Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nün Prof. Dr. Füsun Üstel’e destek amacıyla yaptığı basın açıklaması şöyle;
"Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde birlikte çalıştığımız, hocamız, arkadaşımız Prof. Dr. Füsun Üstel’e verilen hapis cezasının istinaf mahkemesi tarafından onaylandığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.
Türkiye’de sosyal bilimler yazınına yaptığı değerli katkıların yanı sıra akademik birikimini öğrencileri ve genç meslektaşları ile paylaşarak onlara cesaret ve ilham kaynağı olan Füsun Üstel’e verilen bu ceza ifade özgürlüğü açısından kabul edilemez niteliktedir.
Daima barıştan ve aydınlıktan yana tavır almış olan Prof. Dr. Füsun Üstel’e verilen hapis cezası karşısında, kendisiyle dayanışma içinde olduğumuzu bildiriyoruz.
Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü"

Bu Oku Eğitim - Cumhuriyet
 
Dünya
 
Eğitim
 
Ekonomi
 
Güncel
 
Kültür - Sanat
 
Magazin
 
Sağlık
 
Spor
 
Teknoloji
  İletişim
 Newsgo.NET

Mail : bilgi@newsgo.NET
Çalışma Saatleri: 8:30 - 17:30
  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Site Haritası Göster
  Newsgo.NET Hakkında

Newsgo.Net'de gösterilen haberler Türk Medyasında yer alan haberlerdir. Haberlerin tüm hakkı RSS kaynaklarından çekilen yayıncı kuruluşa aittir. Newsgo.Net'de yer alan fotoğraflar da haberin RSS ile çekildiği kaynakta yer alır. Newsgo.Net'de yer alan haberler yayıncı kuruluş tarafından istenildiğinde yayından kaldırılır. Haberlerde şahsınızı ilgilendiren bir konu olursa mahkeme kararıyla ilgili haberin silinmesini isteyebilirsiniz. Newsgo.Net sade tasarımı ile haber okumanızı kolaylaştırır.