Netflix ne yapmaya çalışıyor?

Netflix ne yapmaya çalışıyor?
: Kültür Sanat - Cumhuriyet Haber Tarihi: Mart 05, 2019 Görünüm: 214

Netflix ne yapmaya çalışıyor?

[Haber görseli]Dünyanın en büyük 'stream' video şirket Netflix, Türkiye'deki fiyatlarında zam uyguladı. Zam ile ilgili henüz bir resmi açıklama yapılmazken fiyatlarda değişiklik yapıldığı görüldü. Farklı kullanıcılar siteye girdiğinde farklı fiyatlarla karşılaşıyor

Özellikle ilk Türk orijinal Netflix yapımı Hakan: Muhafız'dan sonra platforma olan ilgi daha da artmış, bu yapım sonrası yeni üyeliklerin sayısında da belirgin bir artış yaşanmıştı. Ayrıca Netflix'in yeni bir Türk yapımı dizi üzerinde çalıştığı biliniyor.

Netflix'in Türkiye için belirlediği eski fiyatları:

Temel: 15,99 TL
Standart: 27,99 TL
Özel: 39,99 TL

Netflix'ten açıklama

Netflix tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğrulundan emin olmak” denildi.

Yeni fiyatlandırma örneklerinden biri şu şekilde:

[Haber görseli]

Bu Oku Kültür Sanat - Cumhuriyet
 
Dünya
 
Eğitim
 
Ekonomi
 
Güncel
 
Kültür - Sanat
 
Magazin
 
Sağlık
 
Spor
 
Teknoloji
  İletişim
 Newsgo.NET

Mail : bilgi@newsgo.NET
Çalışma Saatleri: 8:30 - 17:30
  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Site Haritası Göster
  Newsgo.NET Hakkında

Newsgo.Net'de gösterilen haberler Türk Medyasında yer alan haberlerdir. Haberlerin tüm hakkı RSS kaynaklarından çekilen yayıncı kuruluşa aittir. Newsgo.Net'de yer alan fotoğraflar da haberin RSS ile çekildiği kaynakta yer alır. Newsgo.Net'de yer alan haberler yayıncı kuruluş tarafından istenildiğinde yayından kaldırılır. Haberlerde şahsınızı ilgilendiren bir konu olursa mahkeme kararıyla ilgili haberin silinmesini isteyebilirsiniz. Newsgo.Net sade tasarımı ile haber okumanızı kolaylaştırır.