İşte Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin başlangıç tarihleri

İşte Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin başlangıç tarihleri
: Sabah - Spor Posted On: Nisan 13, 2020 Görünüm: 16748

İşte Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin başlangıç tarihleri

Corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle dünyanın pek çok ülkesinde tüm spor organizasyonları durdurulmuş vaziyette. Futbolda Avrupa'nın kulüpler bazında en büyük turnuvaları olan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin yeniden ne zaman başlayacağı merak konusu haline gelirken, İspanyol basınından flaş bir iddia geldi.

Cadena SER'in haberine göre; UEFA ile Avrupa Kulüpler Birliği, iki organizasyonun devam tarihi için anlaştı. Temmuz ayında tüm liglerin tamamlanacağını düşünülürken, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi Ağustos ayında yeniden başlatılacak.

Çift maç eliminasyon usulüyle oynanılan iki turnuvada da çeyrek final ve yarı final müsabakaları iki hafta içinde tek maç usulüyle, tarafsız sahada ve seyircisiz olarak oynanacak. Final maçı için de aynı durum geçerli olacak.

Öte yandan 2020-2021 sezonunun ise Eylül ayında başlatılmasının planlandığı da iddia edildi.

"UEFA, bu sezon futbol oynamanın mümkün olmadığını görmeye başladı" Futbolda yeni transfer dönemi geliyor! Resmen açıkladı

Bu Oku Sabah - Spor
Kültür - Sanat

  Bize Ulaşın
  NewsGO.Net
Mail : bilgi@newsGO.NET
Çalışma Saatleri : 09:30 - 20:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Show site haritası
  NewsGO.Net Nedir

Newsgo.Net, Türk yazılı basınında yer alan haberleri yayınlamaktadır. Bu haberler, ilgili sitelerin RSS linkleri ile Newsgo.Net'te gösterilir. NewsGo.Net'te yer alan haberlerden, haberin çekildiği site sorumludur. NewsGo.Net herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Haberlerde adı geçen, kişi veya şirketler; NewsGO.Net'e mail atarak ilgili haberin silinmesini talep edebilirler.