Dinleri araştırdı ve Müslüman oldu

Dinleri araştırdı ve Müslüman oldu
: Yeni Asya - Dünya Posted On: Nisan 13, 2020 Görünüm: 12607

Dinleri araştırdı ve Müslüman oldu

Yahudi bir ailede yetişen Alia, bütün dinleri araştırdıktan sonra Müslüman olduğunu açıkladı. Alia, "Bu din asla medyanın gösterdiği gibi bir din değil" diyor.

Haber: Emine S. Çakır

Dr. Sabeel Ahmed, GainPeace adlı projenin Yetkili Müdürü olarak Kuzey Amerika’da farklı ırktan ve inançtan insanlar arasında köprüler kurarak ve ortak noktaları nazara vererek, İslâm’ın öğretilerini onlarla paylaşmayı hedefliyor. GainPeace, temel hedefi halkı İslâm konusunda bilgilendirmek ve İslâmiyet hakkındaki önyargıları ve yanlış anlaşılmaları gidermek olan, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Dr. Sabeel Ahmed’in, Yahudi bir ailede yetişen ve yakınlarda Müslüman olan bir kadınla kısa sohbetini aktarıyoruz: 

Yanımda yaklaşık iki hafta önce Müslüman olmuş bir hanım kardeşimiz var. İslâmiyet’i tercih etmesinin sebebini bana anlatmıştı, bir kere daha onun dilinden bu hikâyeyi dinlemek istiyorum. Hanım kardeş, bize kim olduğunu, nelerle ilgilendiğini ve İslâmiyet’e giriş sürecini anlatabilir misin?

Müslüman olan Alia: Merhaba, benim adım Alia. Hiç de dindar olmayan hatta din karşıtı diyebileceğim Yahudi bir ailede yetiştirildim. Ben her zaman tek bir ilahın olduğunu hissediyordum. Dolayısıyla Hıristiyanlığı araştırmaya başladım. Hoşuma gitmişti, ama mantığıma yatmayan şeyler vardı. Bu geçtiğimiz Aralık (2019) ayında adeta hissetmeye başladım, Allah bahşetti bu hissi, çok tuhaf ama neredeyse “İslâmiyet’e gireceksin” hissiydi. Dolayısıyla araştırmaya başladım. Ve her şey çok mantıklıydı. Kur’ân ve diğer her şey mantıklıydı. Ve bunun üzerine yaklaşık bir ay önce şehadet getirdim ve Müslüman oldum.

Peki hâlâ İslâm’ı araştıran insanlar için söyleyeceğin bir şeyler var mı?

Müslüman olan Alia: Acele etmeyin, ama çok da oyalanmayın. İslâm’ı anladığınızdan, bunun sizin yolunuz olacağından emin olun, İslâm’ı tanıyın. Bu din asla medyanın gösterdiği gibi bir din değil. Buradaki herkes ailem gibi. İnanın İslâmiyet’e geçiş yaptığınızda çok güzel olacak. İslâmiyet’e geçtiğimde ışık saçıyordum (gülüyor).

***

DOĞRU İSLAMİYETİ VE İSLAMİYETE LAYIK DOĞRULUĞU YAŞARSAK EĞER...

İhtida öykülerini okumak için tıklayınız:

Filipinli Marlyn: Rahatım, çünkü Müslümanım

Müslüman papazın vasiyetnamesi

Sığınmacı gence sahip çıkan Papaz, Müslüman oldu

Almanya'da terör saldırısından kurtulan Pieter Mienneman Müslüman oldu

Della Miles: İslam'ı tanıtmayı hedefliyorum

Risale-i Nur’u tanıdı Müslüman oldu

Risale-i Nur ikna eder

Risalelerdeki tevhid hakikati kalbime dokundu

Müslüman olan Della Miles: Son derece huzurluyum

İslâmla şereflenen bir hayat... İhlas suresini okudu, Müslüman oldu

Ünlü sanatçı Müslüman oldu

Neden İslâm’ı seçiyorlar?

Amerikalı felsefeci Prof. Dr. Clark: Müslümanları daha yakından tanıdıkça İslamofobi'den uzaklaştım

Joram van Klaveren İslam karşıtı kitap yazarken Müslüman oldu

“Rus da dinsiz kalamaz” müjdesi tahakkuk etmeye devam ediyor

Avrupa gençleri İslâmiyete dönüyor

İslâm’ı seçen Ortodoks Papaz: Tereddütlerim sona erdi

Müslüman olan Norveçli sayısı artıyor: 'Okuyarak, araştırarak İslam'ı seçiyorlar'

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Bu Oku Yeni Asya - Dünya
Kültür - Sanat

  Bize Ulaşın
  NewsGO.Net
Mail : bilgi@newsGO.NET
Çalışma Saatleri : 09:30 - 20:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Show site haritası
  NewsGO.Net Nedir

Newsgo.Net, Türk yazılı basınında yer alan haberleri yayınlamaktadır. Bu haberler, ilgili sitelerin RSS linkleri ile Newsgo.Net'te gösterilir. NewsGo.Net'te yer alan haberlerden, haberin çekildiği site sorumludur. NewsGo.Net herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Haberlerde adı geçen, kişi veya şirketler; NewsGO.Net'e mail atarak ilgili haberin silinmesini talep edebilirler.