Zülal İsminin Anlamı Nedir? Zülal Ne Demek?

Zülal İsminin Anlamı Nedir? Zülal Ne Demek?
: Hürriyet - Güncel Posted On: Nisan 13, 2020 Görünüm: 16732

Zülal İsminin Anlamı Nedir? Zülal Ne Demek?

Zülal Arapça kökenli olan ve Türkçede yer alan isimlerden biridir. Kız çocukları için tek başına kullanılabilen bu isim, aynı zamanda değişik adlar ile birlikte bir araya getirilebilir. Türkçedeki anlamı ise ‘saf, tatlı ve güzel’ gibi manalara gelmektedir. Bu anlamları üzerinden kız çocuğumuz için kullanabileceğiniz en güzel isimler arasında yer alıyor.

 Zülal Ne Demek?

 Zülal pek çok farklı anlama sahip olan ve Türkçede yavaş yavaş yaygın hale gelmeye başlayan isimlerden biridir.

 - Saf

 - Tatlı

 - Hafif

 - Güzel

 - Su

 Tüm bu güzel ve özel anlamları ile beraber kız çocukları için son dönemlerin en popüler isimleri arasında Zülal geldiğini söylemek mümkün. Aynı zamanda naif ve hoş tınısı ile beraber okunuşu da oldukça beğenilmektedir.

 Zülal adını tek başına kullanabilir ya da değişik isimlerle harika bir uyum sağlayabilirsiniz. Bir kız çocuğuna yakışır en güzel anlamları taşıyan bu isim, karakteristik özellikleri ile de beğeni toplamaktadır. Duygusaldır ve sanatsal yönde yeteneği bulunmaktadır. Merak edenler için Zülal kelimesi Kur'an-ı Kerim'de yer almaz.

Bu Oku Hürriyet - Güncel
Kültür - Sanat

  Bize Ulaşın
  NewsGO.Net
Mail : bilgi@newsGO.NET
Çalışma Saatleri : 09:30 - 20:30

  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Show site haritası
  NewsGO.Net Nedir

Newsgo.Net, Türk yazılı basınında yer alan haberleri yayınlamaktadır. Bu haberler, ilgili sitelerin RSS linkleri ile Newsgo.Net'te gösterilir. NewsGo.Net'te yer alan haberlerden, haberin çekildiği site sorumludur. NewsGo.Net herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Haberlerde adı geçen, kişi veya şirketler; NewsGO.Net'e mail atarak ilgili haberin silinmesini talep edebilirler.