‘O paralar boşa gitti’

‘O paralar boşa gitti’
: Eğitim - Cumhuriyet Haber Tarihi: Şubat 08, 2019 Görünüm: 412

‘O paralar boşa gitti’

[Haber görseli]

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un TBMM Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda yaptığı bilgilendirme toplantısında AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’ın, tablet yerine dijital donanımın geliştirilmesi gerektiğini, okullardan ve öğretmenlerden bu yönde tepkiler aldıklarını söylediği öğrenildi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, “Fatih Projesi’nin üzerinden 9, temel liselerin üzerinden 5 yıl geçmiş bazı siyasilerin aklı yeni başına gelmiş. Tabletlerin işe yaramadığı Bakanlığın yaptığı araştırmalarla da ortaya çıkmıştı’’ dedi.
Fatih Projesi kapsamında tabletlere yaklaşık 1 milyar lira harcandığına dikkat çeken Balık, bu parayla neler yapılabileceğini de şöyle anlattı:
“Yaklaşık 22 bin kişilik yurt yapılabilirdi. Öğrenci başına okullara dağıtsaydık bu parayı her çocuk için yaklaşık 57 lira düşecekti. Hani okulların bütçesi yok ya! Bin kişilik bir okula 57 bin lira bütçe düşecekti.

200 bin öğretmene1 ay maaş verilebilirdi. 24 Kasım’da her bir öğretmene yaklaşık bin 100 lira ikramiye verilebilirdi. İyi söyledik olmadı, kötü söyledik olmadı, şimdi AKP’den biri söylüyor. Artık yeter. Okullarımızı tablet çöplüğüne dönüştürmeden bu işten vazgeçin.’’

Bu Oku Eğitim - Cumhuriyet
 
Dünya
 
Eğitim
 
Ekonomi
 
Güncel
 
Kültür - Sanat
 
Magazin
 
Sağlık
 
Spor
 
Teknoloji
  İletişim
 Newsgo.NET

Mail : bilgi@newsgo.NET
Çalışma Saatleri: 8:30 - 17:30
  Bizi Takip Edin
Site Haritası
Site Haritası Göster
  Newsgo.NET Hakkında

Newsgo.Net'de gösterilen haberler Türk Medyasında yer alan haberlerdir. Haberlerin tüm hakkı RSS kaynaklarından çekilen yayıncı kuruluşa aittir. Newsgo.Net'de yer alan fotoğraflar da haberin RSS ile çekildiği kaynakta yer alır. Newsgo.Net'de yer alan haberler yayıncı kuruluş tarafından istenildiğinde yayından kaldırılır. Haberlerde şahsınızı ilgilendiren bir konu olursa mahkeme kararıyla ilgili haberin silinmesini isteyebilirsiniz. Newsgo.Net sade tasarımı ile haber okumanızı kolaylaştırır.